Ogłoszenia Parafialne

14 NIEDZIELA ZWYKŁA 8 lipca 2018 roku.

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.

2.  Dzisiaj przy parafii Matki Bożej z Fatimy Festyn Rodzinny, parafia zaprasza na to spotkanie.

3. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

4.  W piątek o godzinie 5.00 wyjazd do Wigier i Studzienicznej, prosimy tych, którzy zapisali się na tę pielgrzymkę o podanie numeru peselu, czekamy do wtorku, po tym terminie wykreślamy z listy, będzie wówczas szansa dla rezerwowych. Bierzemy ze sobą śpiewniki, kanapki, napoje, obiad zarezerwowany dla wszystkich uczestników.

5. W następną niedzielę, w ramach świętowania 100 odzyskania Niepodległości, X Zajazd Wysokomazowiecki: o godzinie 12.00 Msza święta, przemarsz wojsk, na terenie Muzeum Rolnictwa liczne imprezy widowiskowe, rozrywkowe, nawiązywanie do historii i postaci Józefa Piłsudskiego. Starostwo Powiatowe, Muzeum Rolnictwa i Towarzystwo Naukowe zapraszają na te uroczystości.

6. Dziękujemy Panu Adamowi Niewiarowskiemu za pomoc przy pracach osuszania parkanu.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy przez dwie kolejne niedziele o ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła i parafialnych salek. Bóg  zapłać!

8. W środę świętego Benedykta Patrona Europy. Włoski dziennikarz, pisarz Giulio Meotti w książce pt. „Koniec Europy. Nowe meczety i opuszczone kościoły” przytacza wiele danych, które pokazują kryzys demograficzny, kryzys wiary, Europa umiera, zamienia się w Euroarabię. Jest kwestią czasu i to bliskiego, kiedy np. we Francji liczba praktykujących muzułmanów przewyższy liczbę praktykujących chrześcijan. Potrzebna jest modlitwa, święto świętego Benedykta jest ku temu okazją i wołaniem o świadectwo wiary, o wybieranie takich ludzi do parlamentu europejskiego, dla których Bóg, Honor, Ojczyzna to podstawowe wartości. Dużo myśli na ten temat znajdziemy w najnowszym Tygodniku Niedziela.

9. „Bezcenny wspólny stół” – taki artykuł znajdziemy w Tygodniku Niedziela.