Ogłoszenia Parafialne

czytane w niedzielę 19 lipca 2015 roku:

  1. W tym tygodniu w czwartek święto św. Brygidy, patronki Europy; w sobotę święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa Męczennika i patrona podróżnych i kierowców. Poświęcenie pojazdów w niedzielę po każdej Mszy Świętej. Za tydzień w niedzielę wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej.

  2. Za tydzień w sobotę przybywają do naszej parafii symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż ofiarowany przez św. Jana Pawła II i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które odwiedziły już wszystkie kontynenty i wiele krajów a teraz będą razem z nami. Zatem zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną o godzinie 22.30 przez ks. bpa Tadeusza Pikusa. Obowiązkowo przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania (druga i trzecia klasa gimnazjum) oraz młodzież która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. W niedzielę symbole odwiedzą także niektóre parafie naszego dekanatu, zatem po porannej niedzielnej Mszy Świętej wyjadą do Winny Poświętnej, potem do Pobikier i Perlejewa, natomiast o godzinie 15.00 powrócą do naszego kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację. Symbole pożegnamy Mszą Świętą o godzinie 16.00, po której wyjadą do Brańska. Zapraszamy wszystkich parafian do przeżywania tych nadzwyczajnych odwiedzin. Za tydzień w niedzielę wyjątkowo nie ma Mszy Świętej o godzinie 18.00, bo będzie o 16.00 na pożegnanie symboli ŚDM.

  3. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczynamy od przyszłej niedzieli w godzinach pracy kancelarii czyli od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00. Koszt uczestnictwa: 130 zł. za osobę (za każdą kolejną osobę z rodziny 65 zł.). Pielgrzymka rozpoczyna się 1 sierpnia w Drohiczynie a kończy się 15 sierpnia na Jasnej Górze. Zachęcamy do udziału. Dalsze informacje porządkowe i dotyczące bagaży za tydzień.

  4. Stowarzyszenie RODZINA informuje, że w dn. 20-21 lipca (poniedziałek-wtorek) w godzinach 9.00-16.00 w Zespole Szkół w Ciechanowcu będzie rozdawało żywność (wejście od strony hali sportowej). Osoby kwalifikujące się do odbioru żywności powinny zgłosić się do MOPS-u aby odebrać nowe zaświadczenia.

  5. Jeśli ktoś potrzebuje wózka dziecięcego to prosimy się zgłosić do któregoś z księży. Wózek jest używany ale w dobrym stanie.

  6. W tym tygodniu pewna osoba podrzuciła na plebanię… małe koty w worku. Niestety chyba nie wiedziała, że plebania i teren wokół jest monitorowany kamerami przez całą dobę i posiadamy nagrania. Prosimy tę osobę o jak najszybszy kontakt – zapewniamy dyskrecję, ale jeśli się nie zgłosi to przedstawimy tę osobę całej parafii i sąsiednim proboszczom.