„Który we mnie cierpisz rany”. Niezwykła Droga Krzyżowa – lista domowych cierpień i upadków
A co, jeśli to nasza codzienność jest ekstremalną drogą krzyżową, po której idzie z nami Jezus? Bóg wie, o której godzinie płaczesz w ukryciu – nie spóźni się do żadnej z twoich łez.
Rozważania Drogi Krzyżowej powstały w czasie pierwszej fali pandemii. Dziś jej siła wyrazu podniesiona jest do kwadratu.
A co, jeśli to nasza codzienność jest ekstremalną drogą krzyżową, po której idzie z nami Jezus? – taką myśl podsuwa biskup Adrian Galbas, który rok temu wspólnie z Fundacją Aniołów Miłosierdzia przygotował niezwykłe rozważania pasyjne.
„Człowieku! Co ty mówisz? Ja od trzech tygodni mam w domu ekstremalną drogę krzyżową. 24 godziny na dobę” – usłyszał w słuchawce Bp Adrian Galbas SAC gdy żalił się znajomemu, że nie będzie mógł uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Ta myśl natchnęła go do napisania rozważań Drogi Krzyżowej, jakich większość z nas jeszcze nie słyszała.
Płaczesz? Wyrżnąłeś w smutek? Gniew roztrzaskał o posadzkę twój stoicki spokój? Boisz się co będzie dalej? Modlitwy odbijają się od sufitu? Czujesz się jak w klatce – samotna lub z rodziną na małym M z widokiem na wiosnę, którą nie możesz się cieszyć. Ekstremalna Droga Krzyżowa – stacje domowych cierpień i upadków, po których rusza Chrystus, by cię odnaleźć. Przyjdziesz? Tzn… znajdziesz czas? Nieważne o której godzinie zaczniesz to oglądać. Bóg wie, o której godzinie płaczesz w ukryciu – nie spóźni się do żadnej z twoich łez.
pisze Fundacja Aniołów Miłosierdzia w zaproszeniu do odsłuchania rozważań bp. Galbasa. Sam biskup proponuje zaś, by modlić się wyjątkowo na odwrót:
Który we mnie cierpisz rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Całość rozważań do wszystkich Stacji została opublikowana w jednym filmie. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia.
Views: 46