
Dzień: 2021-09-12
-
„Kwiatki” kardynała Stefana Wyszyńskiego
Read More: „Kwiatki” kardynała Stefana WyszyńskiegoPrymas na studiach miał kolegę, który nie chciał podzielić się ze współlokatorem miejscem w szafie. Kard. Stefan Wyszyński wyciągnął z tej historii bardzo mądry morał. Marek Zając w książce „Kwiatki Stefana Wyszyńskiego” zebrał historie, które ukazują, jak niezwykłym i jednocześnie jak naturalnym i po ludzku normalnym człowiekiem był Prymas. Prymas Wyszyński i przypowieść o szafie Podczas studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miał Prymas kolegę, który na zajęciach głosił bardzo radykalne poglądy społeczne o równości,…
-
Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka zostali włączeni do grona błogosławionych
Read More: Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka zostali włączeni do grona błogosławionychPapież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Czacką – fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. List Apostolski odczytał w imieniu papieża w czasie uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie kard. Marcello Semeraro. Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu – w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie trwają w niedzielę uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego…
-
Czego może nauczyć nas Matka Czacka? Najważniejsze myśli franciszkanki
Read More: Czego może nauczyć nas Matka Czacka? Najważniejsze myśli franciszkankiRóża Czacka w swoich zapiskach opublikowanych jako „Dyrektorium” pisała: „Jednym z największych nieszczęść ludzkości jest pycha. Pycha sprawia, że wszystko, co wielkie, staje się dzięki niej małym, a wszystko, co małe, zwiększa się do niemożliwych rozmiarów.” Zauważyła też, że człowiek jest szczęśliwy wtedy, gdy wśród swojego bólu szuka Boga i Go znajduje. Oto wybrane myśli Matki Czackiej, która 12 września została ogłoszona błogosławioną. Życie człowieka żyjącego z wiary,…
Szukaj
Ostatnie wpisy
-
Historia wsi Skórzec
Zachęcamy do zapoznania się z historią wsi, folwarku i gminy Skórzec autorstwa Pana dr inż. Jana Mamaja Przyczynek do historii wsi i folwarku Skórzec koło Ciechanowca na Podlasiu. Wieś Skórzec założona została na początku XV w. i weszła w skład dóbr ciechanowieckich nadanych przez księcia Witolda przed 1429 rokiem rycerzowi Pawłowi (Paszkowi) Strumiłło. Po nim dobra ciechanowieckie dziedziczyli jego synowie Maciej (protoplasta rodu Ciechanowieckich) i Piotr (Pietraszko). Maciej i Piotr…
-
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek
8.00 – 9.00 Ciemna Jutrznia: modlitwa brewiarzowa. 9.00 – 10.00 Mieszkańcy Antonina, Bujenki z koloniami i Zadobrza 10.00 – 11.00 Mieszkańcy Malca, Przybyszyna, Kostuszyna, Poniat, Gaju 11.00 – 12.00 Mieszkańcy Kosiork, Ciechanowczyka, Dąbczyna. 12.30 – 13.30 Dzieci 13.30 – 14.00 Młodzież 14.00 – 15.00 Mieszkańcy Tworkowic, Wojtkowic Glinnej, Dadów i Starych 15.00 – 16.00 Ciechanowiec : mieszkańcy wszystkich bloków…
-
Porządek rekolekcji wielkopostnych 2025
Poniedziałek 7 kwietnia: 8.00 Spotkanie z dziećmi w Szkole 9.00 Msza święta z kazaniem 10.30 Msza święta z kazaniem w Wojtkowicach Dadach 11.30 Msza święta dla młodzieży ZSOiZ 17.00 Msza święta z kazaniem Wtorek 8 kwietnia : 9.00 Msza święta z kazaniem dla dorosłych 10.30 Msza święta w kaplicy w Przybyszynie 11.30 Msza święta dla młodzieży ZSOiZ 17.00 Msza święta – młodzież przygotowująca się do …